+48 511 326 080

Cotygodniowe spotkania członków Koła Krótkofalowców "BŁYSKAWICA"

Klubu 3. Flotylli Okrętów

 

Cotygodniowe spotkania członków Koła Krótkofalowców "BŁYSKAWICA" odbywają się w każdy czwartek tygodnia(chyba, że wypada dzień wolny w klubie 3. Flotylli Okrętów). Spotkania mają na celu integrację członków Koła, wymianę doświadczeń, drobne naprawy sprzętu krótkofalarskiego oraz pokazy nowego sprzętu krótkofalarskiego oraz sprzętu wykonanego przez krótkofalowców.

 

 

Prowadzenie łączności radiowych na wszystkich pasmach krótkofalarskich w tym cyfrowych. Udział w zawodach krótkofalarskich oraz zdobywanie dyplomów wyczynowych i okolicznościowych.

 

 

 

 

Podczas spotkań klubowych, członkowie Koła mają możliwość skorzystać z kącika technicznego, gdzie mogą naprawić swój sprzęt, wykonać drobny osprzęt, zarobić kable, wtyki, gniazda itp.            

 

 

 

  

                                                                            

W trakcie naszych spotkań prezentowany jest nowy fabryczny sprzęt krótkofalarski członków Koła, testujemy ten sprzęt na naszych antenach, konfiguracja tego sprzętu, krótkie szkolenia z nowego sprzętu. Prezentacja nowych urządzenia home made wykonane przez członków Koła. (gałkologia i inne)

 

 

Spotkania mają również na celu wymianę doświadczeń z dziedziny krótkofalarstwa oraz innego sprzętu elektronicznego, pracy emisjami cyfrowymi, nowościami z dziedziny sprzętu krótkofalarskiego, doświadczenia z budowy anten, filtrów, skrzynek antenowych itp oraz dodatkowego osprzętu elektronicznego.

 

 

 

                                                                         

Nasze spotkania czwartkowe, to nie tylko sprawy związane z krótkofalarstwem i techniką, ale również rozmowy na tematy osobiste i koleżeńskie, wypicie dobrej kawy lub herbaty, doświadczenia z wypraw krótkofalarskich, wypady terenowe stacji klubowej oraz stacji indywidualnych członków Koła. Dyskusje na aktualne tematy osobiste i klubowe.  

ż